Glokom: Göz Tansiyonu

Halk arasında karasu adıyla bilinen glokom milyonlarca insanı etkileyen  yaygın bir göz hastalığıdır.Tedavi edilmez ise görme kayıbına neden  olabilir.Glokomda göz içindeki sıvı basıncı görme yeteneği için gerekli olan göz  sinirine zarar verecek düzeyde yüksektir. Sıklıkla 40 yaşın üzerinde oluşan  genellikle yıllar içinde çok adlandırılır.Hastaların büyük bir bölümünde  herhangi bir belirti görülmez.Erken dönemde bazı hastalarda sabahları belirginleşen baş ağrıları zama zaman bulanık görme geceleri ışıkların etrafında ışıklı halkalar görülmesi televizyon izlerken göz etrafında ağrı olabilir.

Glokom bir çok hasta tarafından ancak ileri dönemde ve belirgin görme kayıbı ortaya çıktığında fark edilebilir. Ailede glokom öyküsü ilerleyen yaş şeker  hastalıı miyopi uzun süreli kortizon tedavisi göz yaralanmaları migren glokom  riskini artırır.

Diğer bir gloom tipi ise ileri yaşlarda ani olarak krizle ortaya çıkan dar  açılı glokomdur. Şiddetli göz ağrısı görme azalması gözde kızarıklık ve bulantı kusma ile karakterize bir tablodur. Acil tedavi gerektirir.Bebeklikte ve  çocukluk çağında izlenen türlerinde gözde sulanma ışığa karşı hassasiyet ve  gözde büyüme izlenir.

Glokomda görme kayıbı oluştukdan sonra geri dönüş olmadığından erken tanı önemlidir. Normal göz muayenesi sırasında tespit edilen anormal göz içi basıncı artışı hastalığın ilk belirtisi olabilir. Göz doktorunca düzenli aralıklarla  yapılan muayeneler glokomun erken tanı ve tedavisi için en iyi yoldur.Glokom  dikkatli bir göz muayenesi ile teşhis edilir. Teşhise yönelik göz muayenesinde  göz doktoru;

Termometre adı verilen bir aletle göz içi basıncını ölçer.Göz dibi muaenesi  yaparak göz sinirlerini inceler. Gerekli görürse görme alanında kayıp olup  olmadığını belirlemek için görme alanı testi yapar. RNFL NFA veya HRT gibi görme  siniri ve sinir lifi tabakasını inceleyen ileri tetkikler uygulanabilir.

Glokom Nasıl Tedavi Edilir?

Glokom tanı konulduktan sonra tamamen iyileştirilip ortadan kaldırılamaz;  fakat bir çok olguda uygun tedavi ile başarılı olarak kontrol altında  tutualabilir, görme kaybının ilerlemesi engellenbilir. Açık açılı glokom  öncelile göz içi basıncını düşüren çeşitli ilaçlarla tedavi edilir.Dirençli  vakalarda veya glokom tipine göre cerrahi tedaviler uygulanabilir. Bazı hastalarda birden fazla cerrahi girişimde gerektirebilir. Kriz ile ortaya çıkan  dar açılı tipinde tedavi çok acildir. Lazer tedavileri alternatif veya kotrol  altına alınamayan glokomda ve kapalı açılı glokomda kullanılabilir.

 

Göz Ameliyatın Fiyatları

 

Fiyat
  Antalya 

Fiyat

Istanbul 

Lasek ( iki göz) 

 800 €

890 €

PRK Lasek ( iki göz)  800 €  890 €

Lasik (iki göz)

800 €  890 €

iLasik (iki göz)

1.150 € 1.300 €

Femtosecond Lazer
(iki göz)

1.150 € 1.300 €

Keratokonus

Crosslinking

iki göz

1.400 €  

Wavefront
iki göz

1.200 € 1.300 € 

PRK Wavefront
iki göz

   

Katarakt
Catarakt
iki göz

2.160 €
- 4.160 €
 

Glokom

Göz Tansiyonu

iki göz

1.800 €  

 

   
Grup seyahati: Antalya  Istanbul 

Femtosecond Lazer

2 kişilerden
Kişi başı fiyat

1.050 €  

Görüntülenen fiyatlar nakit fiyatlarıdır.

Banka  ekstirasi alinir

 

 

Göz operasyonları güven meselesidir.

Çok yetenekli vegüvenilir provasöryönel  olarak  uzman  dr .larimiz türkiye ve avrupadan  bir cok hastasina büyük mucizelerle yasamlarini degistirmislerdir. 

 

Fiyat (Antalya) dahil:

 

- Görme yetenegini belirleme

- Lazer ameliyatı için gerekli tüm göz muayeneleri

  en son teknoloji sistemiyle ameliyatlarimiz gerceklestirilir.

- Ameliyat dan sonra bütün kontrolar

- 10 sene icinde  garanti kapsaminda ucretsiz kontrol ve

  sikayet durumunda ameliyat olabirsiniz.

- Tedaviye ücretsiz ulaşım (içinde göz kliniğine otelden 25 km).

 

Fiyat ( Antalya) dahil değildir:

 

- Havaalanı Servisi

- Hastaneden taburcu olduktan sonra ilaçlar

 

Ön muyaneden sonra doktor ameliyatini uygun görmezse 80 €uro  muayene ucreti alinir..

Ihre Formularnachricht wurde erfolgreich versendet.

Sie haben folgende Daten eingegeben:Bitte korrigieren Sie Ihre Eingaben in den folgenden Feldern:
Beim Versenden des Formulars ist ein Fehler aufgetreten. Bitte versuchen Sie es später noch einmal.

Hinweis: Felder, die mit * bezeichnet sind, sind Pflichtfelder.

Druckversion Druckversion | Sitemap Diese Seite weiterempfehlen Diese Seite weiterempfehlen
2.500 Euro, kostet Magenverkleinerung Antalya Türkei, ab BMI 32, Ausland, Adipositas, Adipositas Klinik Antalya Türkei Ausland, Adipositas Zentrum Antalya Türkei Ausland, 2.500 Euro, kostet Schlauchmagen Operation Antalya Türkei, ab BMI 32, Magenoperation, 2.500 Euro, kostet Sleeve Gastrektomie Antalya Türkei, ab BMI 32, Ausland, Adipositas, 3.500 Euro, kostet Mini Gastic Bypass, Antalya Türkei, Ausland, Diabetes Adipositas Klinik, 3.990 Euro, kostet Roux en Y Bypass, Antalya Türkei, Ausland, Diabetes OP, Adipositas, ab 3.990 Euro, Revisionsoperation, Antalya Türkei, Ausland, Diabetes Behandlung, Adipositas, 1.000 Euro, kostet Magenbotox, Antalya Türkei, ab BMI 27, Ausland, Botox in den Magen, 1.800 Euro, kostet Magenballon, für 6 Monate, Antalya Türkei, Ausland, Bariatrische Chirurgie, Metabolische Chirurgie, DHI Haartransplantation vom Arzt, Fettabsaugen, Antalya Türkei